TOP 5 Promocje
1. Betrally0.00
2. LSBet0.00
3. 1xbet0.00
4. Betmotion0.00
5. LSBet0.00
TOP 5 Freebety
1. BetClic9.60
2. Unibet9.50
3. Expekt8.00
4. Sekabet0.00
5. 21bet0.00
TOP bukmacherzy
1. Unibet7.67
2. Betclic7.00
3. Expekt6.50
4. Jetbull5.67
5. Bet-at-home0.00
6. Lsbet0.00
Wyszukaj promocje
 
 
 
 
 
 
Użytkowników: 3, zalogowanych: 0

Ukash

Gdzie obecnie grasz?

Głosów : 62

Ładowanie...
Shoutbox
Zaloguj się, aby wysyłać wiadomości
Aktualności - Single czy AKO
2011-01-10 22:34Single czy AKO

Jeżeli zaczynamy przygodę z zakładami bukmacherskim, to musimy się liczyć z możliwością porażki, pierwszej, drugiej i kolejnej. Bardzo wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że praktycznie co drugie ich zachowanie, odbywa się bez udziału świadomości. Brzmi dziwnie, ale blisko połowa podejmowanych przez nas decyzji, nie jest akceptowana przez nas, a przez naszą podświadomość. To właśnie ona podpowiada nam czy zagrać w danym meczu, na dany rezultat. Również podświadomie decydujemy czy zagrać kupon, stworzony z kilku zdarzeń, tzw. AKO (zakład akumulacyjny) czy postawić singla (pojedyncze zdarzenie).

 

Granie singli.


Przyjęło się już jakiś czas temu, że dobry typer to taki, którego skuteczność typowania w dłuższym okresie czasu szacuje się w granicach co najmniej 50%. Jeśli dołożymy do tego także wysoki, średni kurs, to sukces murowany. No to skoro wydaje się to wszystko tak łatwe, to dlaczego tak mało osób jest w stanie powiedzieć, że jest na dużym plusie? Pierwszym i zasadniczym błędem w przypadku gry singlami, jest zły dobór zdarzeń oraz nadmierna ich ilość. Pewnie nie jeden z Was, miał w przeszłości serię porażek, po której, niemal natychmiast, chciał się odegrać. W większości przypadków efekt był taki, że nasz budżet przeznaczony na grę uszczuplał się jeszcze bardziej, a nasza chęć odzyskania przegranych pieniędzy była jeszcze większa, co nie było po raz kolejny korzystne. Single powinny być odpowiednio selekcjonowane. Tego rodzaju selekcja zależy tylko i wyłącznie od danego gracza. Najlepiej w tym przypadku jest ustalić sobie kilka żelaznych zasad, których będziemy się trzymać. Na początku będzie ciężko, ale jest to wykonalne. Na kartce papieru zapisz sobie kilka wybranych przez siebie punktów, takich jak: gram tylko jeden typ dziennie, nigdy nie próbuje się odgrywać (jeśli chęć jest bardzo duża, to przykładowo wyjdź na spacer), gram tylko te dyscypliny, na których się znam, mam informacje z pierwszej ręki. Dzięki samodyscyplinie ograniczymy straty naszego budżetu, a nasza gra będzie stawała się coraz bardziej wyrafinowana i przynosiła wymierne korzyści.

 

AKO

 

Nie ma chyba osoby, która nie zaczynałaby swojej przygody z zakładami sportowymi od tzw. „pociągów”. Są to kupony wielozdarzeniowe, które (wyłączając systemy) mają małe szanse powodzenia. Coraz modniejsze w ostatnim czasie stają się kupony składające się z dubli. Gracz wybiera dwa spotkania, które jego zdaniem mają największą szansę powodzenia.  Młodzi gracze w duble się nie bawią. Od razu większość z nich chce stać się milionerami i tworzy niekończące się kupony, które zawierają po kilkanaście zdarzeń. Nie ma co ukrywać, że prawdopodobieństwo trafienia kilkudziesięciu wyników sportowych jest bardzo niskie i tylko duża doza szczęścia może dać nam końcową wygraną. Zakłady akumulacyjne stały się dość popularne, za sprawą systemów blokowych, dzięki którym nasze szanse na zwycięstwo wzrastają. Grając blokowo nie jesteśmy narażeni na symptom ‘jednego zdarzenia’, które w większości przypadków przekreśla nasz kupon. Jeśli będziemy grali systemowo zwiększymy szanse na powodzenie i będziemy mogli pomylić się, typując zdarzenia sportowe, nawet kilka razy. Wygrana będzie oczywiście relatywnie niższa, do tej, jaką moglibyśmy otrzymać w przypadku trafienia wszystkich zdarzeń na naszym kuponie akumulacyjnym.

 

Co lepsze: Single czy AKO?

 

Odpowiedź jest dość prosta. Każdy dodatkowy typ przy tworzeniu zakładu akumulacyjnego, obniża prawdopodobieństwo trafienia przez nas kuponu. W przypadku singli nasze szanse są bardzo wysokie. Dodatkowo łatwo tworzymy nasze statystyki. Wiemy w jakim przedziale procentowym mieści się nasza skuteczność. Spróbujmy więc grać zakłady pojedyncze, zwiększając stawkę, w porównaniu do stawek przy kuponach AKO.


 
Komentowanie jest dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Komentarze:
08:03, 11-01-11mitkers:
a ja zawsze grałem AKO. Spróbuje teraz single
Warte uwagi