TOP 5 Promocje
1. Betrally0.00
2. LSBet0.00
3. 1xbet0.00
4. Betmotion0.00
5. LSBet0.00
TOP 5 Freebety
1. BetClic9.60
2. Unibet9.50
3. Expekt8.00
4. 21bet0.00
TOP bukmacherzy
1. Unibet7.67
2. Betclic7.00
3. Expekt6.50
4. Jetbull5.67
5. Bet-at-home0.00
6. Lsbet0.00
Wyszukaj promocje
 
 
 
 
 
 
Użytkowników: 18, zalogowanych: 0

Ukash

Gdzie obecnie grasz?

Głosów : 62

Ładowanie...
Shoutbox
Zaloguj się, aby wysyłać wiadomości
Aktualności - Bukmacherzy zamykają punkty
2010-12-13 02:05Bukmacherzy zamykają punkty
Coraz więcej graczy rezygnuje z obstawiania w naziemnych punktach bukmacherskich i wybiera zakłady internetowe. Od początku października w Polsce zlikwidowano 60 punktów bukmacherskich. W wyniku tego pracę straciło już 100 osób.

Legalnie działające w Polsce firmy bukmacherskie od kilku lat obserwują rosnącą liczbę graczy przechodzących z punktów naziemnych do zakładów w Internecie. Wyższe wygrane stanowią główną przyczynę tego zjawiska. Podwyżka podatku od zakładów wzajemnych przyjmowanych w punktach naziemnych z 10 do 12% spowodowała, że równocześnie zmniejszeniu uległa wysokość wygranej.

 

W trzech pierwszych kwartałach 2010 branża bukmacherska odnotowała wyraźny spadek obrotów spowodowanych zmianą stawki podatkowej. W stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym przychody spadły o 11%. W konsekwencji firmy bukmacherskie zmuszone są zamykać nierentowne punkty i zmniejszać zatrudnienie.

 

Zgodnie z polskim przepisami organizowanie zakładów wzajemnych w sieci jest nielegalne. Chociaż ustawa o grach hazardowych nie zakazuje wprost tego typu zakładów, to Minister Finansów, jako organ upoważniony, uznał, że taka forma obstawiania jest niezgodna zgodna z prawem. Zakłady internetowe dla polskich graczy oferują tylko zagraniczne firmy, zarejestrowane na Malcie, Gibraltarze czy Cyprze. Ponieważ takie usługi są niezgodne z polskim prawem, to organizujący je bukmacherzy nie płacą żadnych podatków czy opłat związanych z prowadzeniem działalności w obszarze zakładów wzajemnych. Zwolnione z tych opłat firmy zagraniczne, są w stanie zaoferować graczom korzystniejszy kurs wygranych niż bukmacherzy naziemni.

 

Mniejsze przychody, które stanowią podstawę opodatkowania zakładów wzajemnych, w dłuższej perspektywie oznaczają również mniejsze wpływy do budżetu. Dlatego konieczne jest zalegalizowanie internetowych zakładów bukmacherskich oraz podjęcie przez Służbę Celną rzeczywistych działań przeciwko łamaniu prawa przez zagraniczne firmy – mówi Marek Oleszczuk, przedstawiciel Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich.

 

Źródło: www.e-play.pl


 
Komentowanie jest dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Komentarze:
Brak komentarzy
Warte uwagi