Shoutbox
Zaloguj się, aby wysyłać wiadomości
Aktualności - Formuła 1 - Grand Prix Bahrajnu - przed wyścigiem
2014-04-06 12:13Formuła 1 - Grand Prix Bahrajnu - przed wyścigiem

Rozstrygnęły się już kwalifikacje do wyścigu o GP Bahrajnu. Od początku było wiadomo, że będą pod dyktando duetu Mercedesa GP. Nico Rosberg wygrał walkę z L. Hamiltonem o pierwsze pole startowe. Na ostatnim okrążeniu Hamilton mógł poprawić rezultat, ale popełnił błąd. Tym samym Rosberg zjechał wcześniej do garażu, żeby zaoszczędzić opony. Trzecim zawodnikiem był D. Ricciardo, który jutro wystartuje dopiero z 13. pola za karę z Malezji. Niespodzianką był fakt, że Sebastian Vettel po raz drugi z rzędu nie awansował do Q3. Dobrze wypadli kierowcy Williamsa. V. Bottas wystąpi jutro do wyścigu z trzeciego pola startowego. Bardzo źle wypadł F. Alonso, który przegrał wewnętrzny pojedynek z K. Raikkinenem. W tych kwalifikacjach J. Button był lepszy od K. Magnussena. Oczywiście kwalifikacje rozpoczęły sie przy sztucznym świetle. Na  tor jako pierwszy ruszył E. Gutierrez z Saubera, który także uzyskał pierwszy czas - 1:38,521s. Czas ten poprawił S. Perez, który jako następny opuścił aleję serwisową. Za nim ruszyli następni. Czas Pereza poprawił Grosjean a następnie Hulkenberg. W siódmej minucie tej części na pierwsze miejsce awasował Ricciardo, za nim uplasował się Alonso. Na torze nie było jeszcze wtedy wszystkich zawodników. Kiedy zawodnicy Mercedesa ruszyli na tor od razu znaleźli się na pierwszych miejscach. Hamilton był przed Rosbergiem. Kierowcy ze stajni z Brackley zjechali do boksów. W tym czasie na trzecie miejsce wskoczył E. Gutierrez. Podczas swojego pierwszego kółka Bottas ustanowił rekord pierwszego sektora a po przjechaniu  całego okrążenia, zajął pierwsze miejsce.  Kolejność w tabeli się zmieniała. W samej końcówce Q1 było spore zamieszanie w strefia spadkowej. Znajdowało się tu kilku kierowców , którzy wcześniej przejechali tylko jedno okrążenie. Ostatecznie do Q2 nie  zakwalifikowali się: P. Maldonado, A. Sutil,K. Kobayashi, J. Bianchi, M. Ericsson i M. Chilton, zajmując odpowiednio miejsca od 17 do 22.  Rozpoczęło się Q2. Na tor jako pierwsi ruszyli Bottas, Hulkenberg oraz L. Hamilton. Używali miękkich opon. Pierwszy rezultat padł w 4. minucie tej części. Ustanowił go V. Bottas - 1:36,070s. Kilka sekund później wynik ten pokonał Hulkenberg. Po minucie, L. Hamlton był autorem rekordu weekendu. Ten wynik jednak pokonał N. Rosberg. Kilka minut później D. Ricciardo wykręcił trzeci czas. Następnie reszta stawki ustananawiala swoje pozycje. Na około 7 minut przed końcem Q2 na tor wyjechał dopiero S.Vettel, uzyskując dopiero ósmy czas. Na torze oprócz Vettela pojawili się się jeszcze inni kierowcy bez  zawodników Mercedesa. Nie było żadnych większych zmian. Do Q3 nie zakwalifikowali się Grosjean, Gutierrez, Vergne, Kwat, Hulkenberg oraz Vettel. W trzeciej części na tor jako pierwszy wyjechał Bottas, do którego chwilę później dołączył Massa, Perez, Magnussen. Alonso, Ricciardo, Hamilton a także Rosberg. Button wyjechał na tor, gdy inni zawodnicy mieli już mierzone okrążenia. Raikkonen zdecydował się na późniejszy wyjazd. Bottas uzyskał czas 1:34,247s. Lepsi od niego byli tylko zawodnicy Mercedesa. Rosberg w tej walce pokonał Hamiltona. Czwarty był Perez, następnie Massa i Button. Ricciardo zajmował wtedy siódmą lokatę. Dalej był Magnussen i Alonso.Dziesiąte miejsce zajmował  Raikkonen, który jeszcze nie wyjeżdżał na tor. Wszyscy zawodnicy zdecydowali się na poprawę czasu. Pierwszy wyjechał Raikkonen i wskoczył na piątą pozycję. Hamilton popełnił błąd i Rosberg oszczędzając opony zjechał do boksów. Inni poprawiali swoje czasy ale tylko Ricciardo wskoczył na trzecie miejsce. Czwarta lokatę zajął Bottas, przed Perezem, Raikonnenem, Buttonem oraz Massą. Dziesiątkę uzupełnił Magnussen oraz Alonso. Zapraszam na wyścig. Typy: Alonso TOP 6 – TAK.  Raikkonen TOP ^ - TAK. Raikkonen – Bottas „1”.  Alonso – Button “1”.