TOP 5 Promocje
1. Betrally0.00
2. LSBet0.00
3. 1xbet0.00
4. Betmotion0.00
5. LSBet0.00
TOP 5 Freebety
1. BetClic9.60
2. Unibet9.50
3. Expekt8.00
4. Sekabet0.00
5. 21bet0.00
TOP bukmacherzy
1. Unibet7.67
2. Betclic7.00
3. Expekt6.50
4. Jetbull5.67
5. Bet-at-home0.00
6. Lsbet0.00
Wyszukaj promocje
 
 
 
 
 
 
Użytkowników: 100, zalogowanych: 0

Ukash

Gdzie obecnie grasz?

Głosów : 62

Ładowanie...
Shoutbox
Zaloguj się, aby wysyłać wiadomości
Aktualności - Boniek: tracimy na tym 100 mln. euro rocznie!
2012-10-30 16:25Boniek: tracimy na tym 100 mln. euro rocznie!

Boniek ZakładyZbigniew Boniek był w niedzielę wieczorem gościem w programie stacji Canal Plus - Liga Plus Extra. Zdradził w nim, że zamierza rozmawiać z polskimi władzami o zmianach w ustawie antyhazardowej. - Polski sport na tej ustawie traci ok. 100 mln. euro rocznie - powiedział nowy prezes PZPN.

 

Temat ustawy antyhazardowej wywołał jeden z prowadzących program dziennikarzy, Andrzej Twarowski. Spytał on, czy Zbigniew Boniek, jako nowy sternik polskiej piłki nożnej, zamierza rozmawiać z premierem Donaldem Tuskiem o zmianach w ustawie, która zakazuje reklamowania się firmom bukmacherskim, wcześniej "pompującym" w polski sport olbrzymie pieniądze. Boniek potwierdził, że podejmie w tym temacie działania.

 

- Oczywiście, że będę rozmawiał. Ktoś wyliczył, że firmy bukmacherskie na tej ustawie w ogóle nie tracą, bo mają inne systemy dotarcia do klienta, natomiast polski sport traci około 100 mln. euro rocznie! - powiedział nowy prezes PZPN.

 

- Ja w reklamowaniu firm bukmacherskich nie widzę problemu i zdecydowana większość społeczeństwa także go nie widzi. Przecież to, że ciągle widzę reklamy różnych marek piwa nie oznacza, że będę pijakiem. Tak samo jest z bankami. To, że widzę reklamy czterech różnych banków nie oznacza, że we wszystkich zaraz otworzę konto - argumentował Boniek.

 

"Zibi" przytoczył kilka przypadków strat finansowych, będących wynikiem omawianej ustawy.

- Przed wprowadzeniem ustawy antyhazardowej pierwsza liga miała sponsora tytularnego - firmę bukmacherską (Unibet - przyp. red.) Był pamiętacie problem z konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, który także sponsorowała firma bukmacherska (Bet-at-home - przyp. red.). Również poszczególne kluby były przez te firmy sponsorowane.

 

Sam Zbigniew Boniek jest twarzą jednej z firm bukmacherskich (Expekt - przyp. red.). Nie zamierza jednak rozwiązywać umowy, bo nie widzi w niej nic niestosownego.

- Tak, występuję w reklamie firmy bukmacherskiej, nie jest to firma polska i mam do tego prawo. Jeżeli dojdę do wniosku, że to przeszkadza, to zrezygnuję, a jeżeli nie, to czy to się komuś będzie podobało, czy nie, będę robił to, co uważam za stosowne.

 

źródło - sport.wp.pl


 
Komentowanie jest dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Komentarze:
Brak komentarzy
Warte uwagi