Shoutbox
Zaloguj się, aby wysyłać wiadomości
Aktualności - 12 kolejka Serie A. Różowo - fioletowa konfrontacja na Sycylii.
2011-11-26 12:5812 kolejka Serie A. Różowo - fioletowa konfrontacja na Sycylii.

Największym szlagierem dwunastej kolejki Serie A będzie sobotnie starcie lidera z wiceliderem, którego końcowy rezultat przewidzieć jest jednak niezwykle trudno. Dlatego swoją uwagę kierujemy na południe od Rzymu i niedzielną konfrontację na Stadio Renzo Barbera w Palermo, gdzie gospodarze podejmować będą zespół Fiorentiny.

Obydwie jedenastki poprzednią kolejkę kończyły w zgoła odmiennych nastrojach, bo o ile Palermo zostało rozbite w Turynie przez Juventus (0-3), o tyle domowy remis z Milanem to spory sukces debiutującego na ławce trenerskiej Fiorentiny Delio Rossiego. Suche rezultaty w obydwu przypadkach mają tu jednak podwójne dno. Palermo zwłaszcza do przerwy toczyło bowiem bardzo wyrównany bój jedyną w tej części bramkę tracąc w okresie swojej dominacji kiedy to nadziało się na kontrę Bianconerich. Niestety druga połowa pokazała już jednak, że zespół ten dobrze czuje się nie na obiektach rywali, ale przede wszystkim u siebie, gdzie w pięciu meczach zdobył jak na razie komplet punktów.

Osobna historia  to ostatni występ Fiorentiny, który niby zakończył się jej sukcesem. Każdy kto obserwował to spotkanie zgodzi się jednak ze stwierdzeniem, że był on zasługą głównie natchnionych interwencji Artura Boruca oraz jawnie krzywdzącej Milan decyzji arbitra, który nie uznał prawidłowo zdobytej bramki Seedorfa. Do przerwy Viola bowiem nie istniała z nieco lepszej strony pokazując się dopiero w drugiej odsłonie, kiedy na boisku pojawili się Kjarja oraz Silva. Jeśli jednak dopiero drugoplanowi gracze są w stanie  rozruszać nieco ofensywę to znaczy, że nie wygląda ona najlepiej. Zwłaszcza, że brakuje w niej autora połowy z dziesięciu strzelonych przez Violę w tym sezonie goli, czyli kontuzjowanego Czarnogórca Joveticia.

A skoro już o strzeleckim dorobku tej drużyny mowa to warto zauważyć, że w trzech poprzednich występach strzeliła ona zaledwie jednego gola, czyli dokładnie tyle ile w pięciu rozegranych w tym sezonie meczach wyjazdowych. Bez wątpienia Delio Rossiego czeka sporo pracy, aby na nowo poukładać ten mało kreatywny i charakterny zespół.

Tymczasem początki jego pracy przypadły na trzy bardzo trudne spotkania z Milanem i Romą u siebie oraz Palermo na wyjeździe. Bo chociaż ta ostatnia ekipa nie jest może w czołówce ligowej tabeli to atut własnego stadionu umie wykorzystywać jak mało kto. Wystarczy powiedzieć, że jako jedyna obok Udinese nie straciła tu jeszcze w tym sezonie ani jednego punktu razem z końcówką poprzedniego sezonu w dziesięciu ostatnich meczach notując u siebie aż osiem wygranych (8-1-1). Mało prawdopodobnym wydaje się zatem, aby szukająca dopiero swej nowej tożsamości Fiorentina na tak trudnym terenie była w stanie osiągnąć coś więcej niż jeden punkt.

Palermo-Forentina, Typ 1 (0) @ 1,66 (Pinnacle)

autor: TheStyl

Komentowanie jest dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.Zaloguj się lub zarejestruj.