TOP 5 Promocje
1. Betrally0.00
2. LSBet0.00
3. 1xbet0.00
4. Betmotion0.00
5. LSBet0.00
TOP 5 Freebety
1. BetClic9.60
2. Unibet9.50
3. Expekt8.00
4. 21bet0.00
TOP bukmacherzy
1. Unibet7.67
2. Betclic7.00
3. Expekt6.50
4. Jetbull5.67
5. Bet-at-home0.00
6. Lsbet0.00
Wyszukaj promocje
 
 
 
 
 
 
Użytkowników: 40, zalogowanych: 0

Ukash

Gdzie obecnie grasz?

Głosów : 62

Ładowanie...
Shoutbox
Zaloguj się, aby wysyłać wiadomości
Aktualności - Formuła 1 - Grand Prix Węgier - zapowiedź
2011-07-29 14:42Formuła 1 - Grand Prix Węgier - zapowiedź

Przed nami najbardziej Polski wyścig z cyklu Formuły 1 – Grand Prix Węgier! Wielka szkoda, że nie zobaczymy w nim naszego rodaka Roberta Kubicy, dla którego, corocznie wybierało się grono kibiców z Polski. Szacuje się, że mogło ich być nawet około 50 tysięcy, większość oczywiście z Krakowa. Tegoroczne zawody odbędą się na znanym kierowcom torze Hungaroring, który położony jest około 20 kilometrów na północny wschód od Budapesztu. Zawody Formuły 1 goszczą nieprzerwanie na tym torze od roku 1986. Obserwatorzy uważają, że tor jest porównywalny z Monaco z uwagi na trudności w wyprzedzaniu. Duża liczba zakrętów tego wąskiego toru, oraz znaczne różnice wzniesień powodują, że wyprzedzanie staje się praktycznie niemożliwe. Trasa wymaga od samochodu dużego docisku aerodynamicznego a całej długości obiektu. Długość obecnego układu toru to 4361 metrów. Kierowcy w niedzielne popołudnie będą mieli do pokonania 70 okrążeń, co daje łączny dystans 305.270 kilometra. Organizatorzy poinformowali władze FIA, iż o zmianach jakie zaszły na torze w porównaniu do ubiegłorocznych zawodów. Otóż na trzech zakrętach pobocza zostały wyasfaltowane, natomiast znikneły z nich żwirowe pułapki zwalniające bolidy. Daje to szanse na szybsze pokonywanie tych zakrętów z powodu mniejszego ryzyka na przed wczesne zakończenie zawodów.

 

W tym roku, podczas Grand Prix możemy liczyć na wiele jubileuszy. Pierwszy z nich to 200 start Jensona Buttona w wyścigach Formuły 1. Co istotne, w 2006 roku, Brytyjczyk wygrał tutaj swoje pierwsze Grand Prix, w 113 starcie. Drugi jubileusz to „setne” Grand Prix Nico Rosberga. Niemiec jednak do chwili obecnej nie wygrał jeszcze żadnego wyścigu.

 

Dwa lata temu, na tym torze zadebiutował także młody „Katalończyk” Jaime Algersuari.

 

Pamiętać także należy o tym, iż przed pięcioma laty, zadebiutował właśnie na tym torze, w roli etatowego kierowcy Robert Kubica. Wyścig dla Polaka zakończył się wspaniałym siódmym miejscem, a także punktami w pierwszym starcie! Entuzjazm kibiców, jak i samego Roberta trwał krótko. Sędziowie sportowi dopatrzyli się niedowagi samochodu, co spowodowało dyskwalifikację. Początkowo mówiło się, iż brak doświadczenia Roberta spowodował, iż nie uzbierał wystarczającej ilości gumy na oponach tuż po wyścigu, niemniej po wnikliwej analizie okazało się, iż powodem niedowagi był wyciek czynnika gaśniczego z auta. Podczas długiego wyścigu, czynnik ten stopniowo wydobywał się z auta aż do całkowitego opróżnienia zbiornika.

 

Grand Prix Węgier to także ostatni wyścig przed „wakacyjną”, trzy-tygodniową przerwą podczas długiego kalendarza Formuły 1. W tym czasie zarówno zespoły, jak i kierowcy etatowi nie mogą prowadzić prac rozwojowych, ani testowych.

 

Tegoroczny wyścig o Grand Prix może odbyć się w warunkach deszczowych. Co ciekawe, tylko jeden wyścig w przeciągu 25 lat był rozgrywany w zmiennych warunkach atmosferycznych, a było to właśnie w roku 2006. Wyjątkowo, w tym roku zamiast klasycznych węgierskich letnich upałów, spotykamy się z wczesno jesienną pogodą.

 

Ze względu na bardzo trudne wyprzedzanie ważne w tym wyścigu jest ustawienie na starcie. Spodziewać się zatem możemy bardzo zaciętej walki już w kwalifikacjach. Układ toru teoretycznie faworyzuje zespół Red Bulla, niemniej jak pokazało ostatnie Grand Prix zarówno Ferrari jak i McLaren wykonali spory krok naprzód w rozwoju auta. Pole Position może wywalczyć zespół „czerwonego byka” niemniej ja postawiłbym „covera” na Ferrari i McLarena, ze względu na atrakcyjne kursy. Zapraszam do analizy.

 

piotryna


 
Komentowanie jest dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Komentarze:
Brak komentarzy
Warte uwagi