TOP 5 Promocje
1. Betrally0.00
2. LSBet0.00
3. 1xbet0.00
4. Betmotion0.00
5. LSBet0.00
TOP 5 Freebety
1. BetClic9.60
2. Unibet9.50
3. Expekt8.00
4. Sekabet0.00
5. 21bet0.00
TOP bukmacherzy
1. Unibet7.67
2. Betclic7.00
3. Expekt6.50
4. Jetbull5.67
5. Bet-at-home0.00
6. Lsbet0.00
Wyszukaj promocje
 
 
 
 
 
 
Użytkowników: 34, zalogowanych: 0

Ukash

Gdzie obecnie grasz?

Głosów : 62

Ładowanie...
Shoutbox
Zaloguj się, aby wysyłać wiadomości
Aktualności - Ustawiane międzynarodowe spotkania?
2011-02-17 16:24Ustawiane międzynarodowe spotkania?

FIFA prowadzi dochodzenie w sprawie towarzyskiego turnieju w Turcji, w którym Łotwa pokonała Boliwię 2:1, a Estonia zremisowała 2:2 z Bułgarią. Wszystkie bramki padły z rzutów karnych, z czego jedna po powtórzonym, kiedy wykonawca pierwotnie spudłował.

 

Firmy bukmacherskie przyznały, że popularność obu spotkań wśród obstawiających wyniki była - jak na sparingi - niespotykanie wysoka.

Podejrzany turniej odbył się w Antalyi - zorganizowała go tajska firma Footy Sport International. Uczestnicy obu spotkań odnieśli wrażenie, że wyniki były ustawione, a sędziowie dążyli do konkretnych rezultatów.

 

Łotysze zwracają uwagę, że organizatorzy nie potrafili odpowiedzieć na pytanie, kto będzie spotkania sędziował. Nazwiska podane dwa tygodnie przed turniejem wskazywały, że będą to sędziowie z Czech, których nie ma na liście arbitrów FIFA. Tuż przed meczem organizatorzy poinformowali, że arbitrzy są Węgrami, ale oni sami przedstawili się jako Chorwaci.

- Byliśmy trochę skołowani, ale do rozpoczęcia spotkania pozostawało 15 minut i kierownik naszej reprezentacji nie chciał go opóźniać, wyjaśniając sytuację - mówi Martins Hartmanis z łotewskiej federacji. - Już dwa tygodnie wcześniej podejrzewaliśmy, że wyniki mogą być ustawione - dodaje Estończyk Mihkel Uiboleht.

Boliwijczycy, którzy anulowali zaplanowany na przyszły miesiąc wyjazd do Turcji na sparingi z Finlandią i Bułgarią, zaapelowali do szefa FIFA Seppa Blattera, aby dogłębnie wyjaśnił sprawę turnieju w Antalyi.

To nie pierwsze podejrzane sparingi w ostatnich miesiącach. We wrześniu przypadkowo sklecony zespół pod szyldem reprezentacji Togo poległ 0:3 Bahrajnowi, w spotkaniu organizowanym przez agenta z koneksjami w Singapurze. Dwa lata temu drużyna mieniąca się reprezentacją Zimbabwe, podłożyła się w kilku meczach tournée w Tajlandii i Malezji. Piłkarze przyznali potem, że w przerwie meczu otrzymywali instrukcje, aby dążyć do konkretnych wyników.

 

źródło: Gazeta Wyborcza


 
Komentowanie jest dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Komentarze:
Brak komentarzy
Warte uwagi